O mnie

Moja filozofia

Wyznaję filozofię, że w życiu nie można popadać w skrajności, także w kwestii jedzenia. Najważniejsze jest urozmaicenie diety w najróżniejsze produkty. Aby być zdrowym, a przy okazji zadowolonym ze swojej sylwetki, trzeba polubić się z warzywami. Z mojego doświadczenia i wiedzy wynika, że osoby, które unikają jedzenia warzyw prędzej czy później chorują.

Monika Prucnel dietetyk

Absolwentka studiów inżynierskich na kierunku Żywienie człowieka i ocena żywności ze specjalizacją Dietetyka w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego. Na tym moja edukacja się nie skończyła. Stale się dokształcam, uczestnicząc w różnego rodzaju szkoleniach, warsztatach i konferencjach, na których poruszane są interesujące mnie tematy. W najbliższym czasie planuję też kontynuację studiów dietetycznych. Dyplomy i certyfikaty potwierdzające moje kompetencje znajdziesz w zakładce Certyfikaty.

Od kilkunastu lat promuję dietę wegetariańską jako blogerka kulinarna, autorka bloga Vege Kika. Prywatnie, od kilkunastu lat, jestem wegetarianką (czasem semiwegetarianką*), dlatego doskonale rozumiem potrzeby osób na diecie roślinnej. Chętnie podejmę współpracę z weganami i wegetarianami, którzy pragną schudnąć lub poprawić swoje zdrowie, dzięki właściwemu zbilansowaniu diety. 

*semiwegetarianizm – dieta wegetariańska, która dopuszcza spożywanie ryb i owoców morza.

W rozwoju zawodowym, oprócz diet wegetariańskich, szczególnie interesuje mnie wpływ diety na leczenie takich schorzeń, jak:  

  • otyłość i zespół metaboliczny,
  • zaburzenia hormonalne: PCOS, nadczynność i niedoczynność tarczycy, Hashimoto, hiperprolaktynemia,
  • choroby układu krążenia: miażdżyca, hipercholesterolemia,
  • choroby przewodu pokarmowego: zespół jelita drażliwego, SIBO, refluks, choroba wrzodowa żołądka