Czas zacząć przygodę z dietetyką

Wkrótce znajdziecie tu mnóstwo porad dietetycznych, przepisów na zdrowe, smaczne i szybkie potrawy oraz przykładowych jadłospisów. Wkrótce też chciałabym zaoferować Wam indywidualnie dopasowane płatne plany żywieniowe.

Dietetyk dla kobiet

Dlaczego dietetyk dla kobiet? Oczywiście nie chcę nikogo dyskryminować i panowie też otrzymają ode mnie pomocną dłoń w odchudzaniu czy wprowadzaniu zdrowego stylu życia. Ale moja działalność skierowana jest głównie do kobiet, które mają problemy hormonalne. Sama jestem kobietą i sama zmagam się z różnymi zachwianiami gospodarki hormonalnej, dlatego jeszcze chętniej zgłębiam wiedzę na ten temat, bo osobiście też czerpię z niej korzyści.

Właściwe odżywianie w chorobie Hashimoto, hiperprolaktynemi, niedoczynności i nadczynności tarczycy, zespole policystycznych jajników i wielu innych chorobach, które dotykają tylko lub głównie kobiet, jest niezwykle ważne. Z najnowszych doniesień naukowych wynika, że za pomocą diety można skutecznie złagodzić objawy tych chorób, a w niektórych przypadkach nawet się z nich wyleczyć. Niestety w Internecie panuje chaos informacyjny na temat odżywiania przy zaburzeniach hormonalnych. Ze swojej strony mogę obiecać, że moja wiedza będzie rzetelna, poparta literaturą naukową.

Dietetyk od serca

Nie tylko zaburzenia hormonalne są częstym problemem zdrowotnym kobiet. To właśnie my, poniekąd przez nasze hormony, jesteśmy bardziej narażone na zachorowanie na miażdżycę (mężczyźni wiodą prym w niedokrwiennej chorobie serca), zwłaszcza po czterdziestce. Miażdżyca może nieść ze sobą bardzo poważne konsekwencje (udar mózgu, zawał serca), dlatego warto jest zadbać o prawidłowe odżywianie, które będzie korzystne dla naszych naczyń krwionośnych i serca. W tym też mogę pomóc! Napisałam nawet pracę dyplomową na temat postępowania dietetycznego u kobiet z otyłością i miażdżycą.

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s